Odkaz profesora O. Hese stále žije.

Odkaz světově uznávaného lékaře a patologa profesora MUDr. Ondřeje Hese, Ph.D. stále žije. Díky Nadačnímu Fondu Eden a jeho předsedovi prof. MUDr. Michalu Michalovi má dnes „Soukromá přírodní rezervace Ondřeje Hese“ přes 20 hektarů toho nejcennějšího, co na Kateřinském potoce u obce Hošťka je.

Více se dočtete v přiloženém příspěvku a jarním vydání prestižního časopisu Vítaného hosta.

Dvojstránku do anglického jazyka přeložila kolegyně Tereza Pelikánová a věříme, že v grafickém zpracování redakce Vítaného hosta potěší všechny, kteří Ondru znali po celém světě.

Zároveň jsme již podruhé podali návrh a žádost o udělení státního vyznamenání in memoriam pro prof. Ondřeje Hese za mimořádný přínos pro medicínu, vědu a Českou republiku.

Osobní dopis se všemi potřebnými materiály a žádostí, aby přímo on sám Ondřeje Hese na vyznamenání navrhl, byl odeslán v daném termínu ve středu tento týden přímo panu předsedovi Senátu RNDr. Miloši Vystrčilovi.

Věříme, že tentokrát to vyjde a i přesto, že žádné vyznamenání Ondrovi život nevrátí, jsme přesvědčeni o tom, že si toto uznání zaslouží!

Karel Makoň
Dobrovolný ekologický spolek – ochrana ptactva
Záchranná stanice živočichů Plzeň

Sdílej článek

Další články

Novinky
Karel Makoň

Filmování na Kateřinském potoce

Filmování na Kateřinském potoce v „Soukromé přírodní rezervaci Ondřeje Hese“ zřízené a zpravované Nadačním fondem EDEN. Reportáž o tomto unikátním projektu a o NF EDEN

Novinky
Karel Makoň

Odkaz profesora O. Hese stále žije.

Odkaz světově uznávaného lékaře a patologa profesora MUDr. Ondřeje Hese, Ph.D. stále žije. Díky Nadačnímu Fondu Eden a jeho předsedovi prof. MUDr. Michalu Michalovi má