Nové ryby pro rybník u Černošína

Nový rybník kousek nad obcí Černošín jsme Vám již na našich stránkách představovali. Popisovali jsme jeho historii, výlov a plány do budoucna.

Loňská miminka štiky, dnes mají cca 25 cm.

Celou zimu jsme měli obavy, zda se rybník naplní vodou. Čap jsme zrekonstruovali, ale vody bylo relativně málo. Ovšem již v únoru bylo jasné, že vody bude hodně, dokonce nejvíc v historii.

Překvapením byla velká hejna karasů (kříženci nominátního poddruhu a asijského poddruhu), která přežila výlov a následně minimální množství vody během zimy. Plánem bylo nasazení malého množství mladých štik, dosazení ohrožené slunky obecné. Štiky by měly vylovit a zredukovat karasy, následně jejich populaci významně snížíme tak, aby ryb bylo ve vodě minimálně.

Na konci března jsme nasadili deset půlročních štiček a během Velikonoc dosadili slunky obecné.

Ve vodě jsou v současné době vejce ropuch obecných a skokanů hnědých, bohužel skokani ostronosí se letos neobjevili.

Sdílej článek

Další články

Novinky
Karel Makoň

Filmování na Kateřinském potoce

Filmování na Kateřinském potoce v „Soukromé přírodní rezervaci Ondřeje Hese“ zřízené a zpravované Nadačním fondem EDEN. Reportáž o tomto unikátním projektu a o NF EDEN

Novinky
Karel Makoň

Odkaz profesora O. Hese stále žije.

Odkaz světově uznávaného lékaře a patologa profesora MUDr. Ondřeje Hese, Ph.D. stále žije. Díky Nadačnímu Fondu Eden a jeho předsedovi prof. MUDr. Michalu Michalovi má